Aydınlı Grup

"Hazır giyim perakendesinin en büyük oyuncularından biri olan Aydınlı Grup; hayata geçirdiği proje ve yatırımlarla istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Kaliteli hizmet ilkesini benimseyerek evrensel değerlere özen gösteren, çevre bilincine duyarlı üretim yapan ve müşteri odaklı çalışma sistemi ile dünya standartlarında hizmet veren Aydınlı Grup; 306’ü yurtdışı olmak üzere toplam 690 mağaza ve 7500’ü aşkın çalışanı ile sadece Türkiye’nin değil, yakın coğrafyanın da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir.

1993 yılında grup bünyesine katılan ilk marka olan Pierre Cardin, 1950’de Fransa’da temelleri atılmış hazır giyim markasıdır. Yaşamın her alanında fark edilir bir şıklığı olan, sağlıklı yaşam ve sporla ilgilenen, centilmen, stil sahibi erkekler için hazırlanan koleksiyonlarıyla fonksiyonellik ve çeşitlilik sunan Pierre Cardin, kaliteyi ve konforu, tasarımdaki gücü ve ustalığıyla birleştirerek, kendine güvenen ve her ortamda fark edilir bir şıklıkla sosyalleşen erkeklerin moda konusundaki yol göstericisidir.

1995 yılında gruba katılan Cacharel’in geçmişi 1962 yılına kadar uzanmaktadır. Dünyada şıklığın, modernizmin ve zarif giyinme sanatının bir sembolü olarak kabul edilir. Cacharel, şık duruşunu fonksiyonel detaylarla destekleyen, sade fakat kaliteli ve tasarımda farklılaşan bir görünümü benimsemiştir. Marka, ne istediğini bilen, özgür, gezgin, keşfetmeyi seven ama aynı zamanda da sofistike ve detaylarda gizli tasarım ve kaliteye önem veren erkeklerin vazgeçilmez tercihidir.

1997 yılında gruba katılan son marka U.S. Polo Assn.’dir. 1890 yılında Amerika’da kurulan U.S. Polo Assn., polo sporunun Amerika ve Kanada’daki temsilcisidir. Tarihte, kralların ve asillerin sporu olarak da anılan ve polo sporundan doğan marka, bu spordan ve sunduğu yaşam tarzından aldığı ilhamı koleksiyonlarına taşımaktadır. Klasik U.S. Polo Assn. renkleri ve arması da bu tarzı desteklerken, sporun ruhunu da yansıtır.

Özgün, rahat ve şık modelleriyle kadın, erkek, çocuk herkese ve her yaşa hitap eden U.S. Polo Assn., hem gençlerin hem de ailelerin favori markasıdır.

U.S. Polo Assn. ile 44 ülkede, Pierre Cardin ile 10 ülkede, Cacharel ile 7 ülkede operasyonu bulunan Aydınlı Grup, toplamda ise 66 ülkede lisans hakkına sahiptir.