“Mağaza Karne” Projemize bir Ödül Daha!

14 Haziran 2016

“Mağaza Karne” projemiz uluslararası alanda da kendini kanıtladı!

“Mağaza Karne” projemiz EuroCIS Perakende Teknolojileri fuarı kapsamında düzenlenen, “Avrupa Perakende Teknoloji Ödülleri” töreninde “En İyi Kurumsal Çözüm” ödülünü kazanarak ayrılan tek Türk Markası oldu.

23-25 Şubat tarihlerinde Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenen Perakende Teknolojileri Fuarı EuroCIS kapsamında, “Avrupa Perakende Teknolojileri Ödülleri” töreninde, organizasyon içerisindeki iletişim, iç süreç ve operasyonlarının dijitalleşmesine yönelik hazırladığı yenilikçi projemiz “Mağaza Karne” ile 23 Şubat gecesi düzenlenen törenle ödülün sahibi oldu.

Almanya Futbol Milli Takımının Genel Koordinatörü Oliver Bierhoff NRF fuarındaki bir etkinlikte, futbolu istatistiğe dökerek, matematikle sahayı yönettiklerini anlatınca Genel Müdürümüz Osman Şentürk ve Bilgi Teknolojileri Direktörümüz Hakan Duran, bu sistemi, Aydınlı Grup mağazalarında uygulamaya karar verdi.

Grubumuzun, dijitalleşme stratejisini destekleyen önemli projelerinden biri olan “Mağaza Karne” projesi kapsamında geliştirilen mobil raporlama uygulaması ile, mağaza ve satış ekiplerinin performanslarının detaylı analiz edilmesine imkân tanıyarak, şirketin orta ve üst düzey yöneticileri ile satış noktalarındaki personeller arasında daha yakın bir iletişimin oluşmasını da sağlıyor.

Projenin en öne çıkan özelliği ise; mağazalardaki personelin ve mağazaların tüm KPI verilerine hem zaman karşılatırmalı, hem de diğer diğer çalışan ve mağazalarla mukayeseli bakabilme imkânının sağlanması, en büyük gider kalemlerinden biri olan saha satış ekiplerinin verimliliklerinin ölçümlenmesi, doğru insan kaynağı planlamasının yapılması, ilgili tüm yöneticilere sahaya tüm verileriyle hâkim olma ve sorunları görebilme, başarıyı takdir edebilme imkânını tanıması da bulunuyor.

Dünya modasına yön veren Pierre Cardin, Cacharel ve U.S. Polo Assn markalarımızın 3 kıtaya yayılan, 279’u Türkiye’de toplam 469 mağazasındaki tüm kritik başarı göstergelerini (KPI) bu mobil raporlama uygulaması ile takip Etmeye devam ediyoruz.

En Çok Okunanlar

12 Mayıs 2016
Aramıza Katıl
11 Temmuz 2016
Aydınlı Grup
11 Mayıs 2016
Aydınlı'lı Olmak

Blog Yazarları

Tuğba Uzüğüten Cacharel Marka Müdürü
Gözde Bohan İnsan Kaynakları Uzmanı
Tuba Hamzaoğlu Dijital Pazarlama Takım Lideri