Kelimelerin Hikayesi ve Pozitif Enerji

Osman Şentürk
28 Haziran 2016

Yeni mezun arkadaşlarla yaptığımız bir sohbet toplantısında, İK'dan sevgili İrem Oğuz Aşa o kadar güzel bir hikaye çıkarmış ki, paylaşmadan edemedim.

Kelimeler daima önemli olmuştur benim için. Yeni öğrendiğim bir bilgiyi kelimeye indirgerim. Ya da ilk defa gittiğim gördüğüm yerlerden kelimeler toplarım heybeme ve sonra anılarımı tazelemek için kelimelerle çizdiğim o yoldan geçerim…

Tek bir kelime çok başka hikayeler barındırabilir içinde… Şirkete ilk geldiğimden beri yaptığım gözlemlerle ekledim Aydınlı’yla ilgili kelimeleri de heybeme…”Mazeret yok, İstişare, Ekip Ruhu , Paylaşım, Saygı, Daha Yok mu, Pozitif Enerji, Azim, Aile, Gülümseme…”

Geçtiğimiz haftalarda yeni mezunlar olarak yapmış olduğumuz tanışma toplantısında Genel Müdürümüz Sayın Osman Şentürk pozitif enerjisiyle paylaşıma başladığı sırada “Size bazı kelimeler söyleyeceğim not edin mutlaka” dedi.. Bu kelimelerin hepsi hepimizin zihninde yeni bir hikayeydi…

Farklı kültürlerden, farklı yollardan geçen 24 kişi yeni şeyler öğrenmek ve artık aynı çatı altında deneyimlerini paylaşarak, Aydınlı’k yollara ulaşmak için birliktelerdi.

Kelimelerimizin ilki hayal etmekti.. Onu gayret etmek izledi. Önüne birhedef koyduğunda ve merak edip planlayarak, hırstan ziyade azimle,disiplinle çalıştığında insan, başarmak için hiç bir şey engel değildi.

Başarı sonuçtan ziyade süreci yaşamak ve inandığın değerleri hayata geçirebilmekti.

Başarıyı elde ettiğinde kibir ve ego tuzağına düşmemek büyük bir marifetti.

Tüm varlıkların bir enerjisi olduğu gerçekti.

Tüm bunları dengene kalarak yapabilmek için bolca şükür ve sabır gerekirdi.

Duygu, düşünce, değer ve davranışlar birbirine kenetliydi. Domino gibi birbirini etkilerdi…

Tüm bunları anlamak için biraz derinliklere inmeliydi.

Nihayetinde bedenimiz ruhumuz birer emanetti. Tasavvuf bunu anlayacağımız yollardan sadece birisiydi. İç dünyamıza dönmek ve hüsn-ü zan etmek belki de en önemlisiydi.

Düşüncelerimizi kontrol etmek ve doğru yönetebilmek başka bir toplantının gündemiydi…

En Çok Okunanlar

12 Mayıs 2016
Aramıza Katıl
11 Temmuz 2016
Aydınlı Grup
11 Mayıs 2016
Aydınlı'lı Olmak

Blog Yazarları

Tuğba Uzüğüten Cacharel Marka Müdürü
Gözde Bohan İnsan Kaynakları Uzmanı
Tuba Hamzaoğlu Dijital Pazarlama Takım Lideri