Aydınlı Grup’a Dijital Perakende Ödülü

21 Kasım 2016

Türkiye’nin moda perakendeciliği alanında lider kuruluşlarından biri olan Aydınlı Grup, sektör profesyonellerini bu yıl ikinci kez bir araya getiren Dijital Perakende Konferansı’nda yer aldı. Aydınlı Grup Bilgi Teknolojileri Direktörü Hakan Duran’ın konuşmacı olduğu konferansta “Dijital Perakende Ödülleri” de sahiplerini buldu.

Aydınlı Grup Bilgi Teknolojileri Departmanı tarafından uzun yıllardır büyük emeklerle geliştirilen Karar Destek Sistemi (KDS) platformunun “Perakende Planlama Yönetim Konsolu” modülü “Teknoloji Hizmet Sunumu” kategorisinde ödüle layık görüldü. Aydınlı Grup’un dijitalleşme stratejisini destekleyen önemli projelerinden biri olan “Karar Destek Sistemi” (KDS) platformu kapasite, bütçe gibi modülleriyle, kullanıcıların kaybedecekleri zamanı minimize ederek hazır dashboard’lar ile derinlemesine analizler yapabilmelerini sağlıyor. KDS platformu kullanıcılardan gelen yeni talepler ve geri bildirimlerle geliştirilmeye de devam ediliyor. Perakende planlamasını uçtan uca tek bir platformda toplayan KDS, şirket içinde planlama, buying, tedarik ve tasarım ekipleri tarafından da aktif olarak kullanılıyor.

Ödül alan “Perakende Planlama Yönetim Konsolu” modülü ise perakendenin en önemli konularından biri olan “doğru ürünü, doğru yerde, doğru zamanda, doğru fiyattan satma” stratejisinin gerçekleştirilebilmesine imkân sağlıyor. Diğer yandan bu yönetim konsolu kullanıcılara perakende planlama ile ilgili hızlı ve analitik kararlar verebilme kolaylığı da sağlıyor.

Dünya modasına yön veren Pierre Cardin, Cacharel ve U.S. Polo Assn. markalarının ana lisans sahibi olan Aydınlı Grup, sürekli geliştirdiği teknolojik alt yapıları ile de perakende sektörüne öncülük yapmaya devam ediyor.

En Çok Okunanlar

12 Mayıs 2016
Aramıza Katıl
11 Temmuz 2016
Aydınlı Grup
11 Mayıs 2016
Aydınlı'lı Olmak

Blog Yazarları

Tuğba Uzüğüten Cacharel Marka Müdürü
Gözde Bohan İnsan Kaynakları Uzmanı
Tuba Hamzaoğlu Dijital Pazarlama Takım Lideri